• TiWap · 24.03.2020 21:40:56 · usuń ten komentarz!
 • Kilka słów o tym jak nic nie dać od siebie, okraść ludzi z praw i pieniędzy jakie im przysługują. to wszystko po to żeby zarobić, a już na pewno nie stracić na tragedii zwanej zwanej koronawirus. Każdy szanujący swoich pracowników pracodawca, szczególnie ten duży z kapitałem liczący się na rynku, w tym trudnym niebezpiecznym okresie wysyła swoja załogę na tzw. postojowe - płatne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Fakt faktem stanowi to dla niego nie male koszty, ale suma sumaru tak jesteśmy na tle Europy tanią silą roboczą i w zasadzie zestawiając to z płacami europejskim i pewnie wyjdzie na to, że ich 12mcy pracy to tak jak nasze nawet 36, a produkt wytwarzany jest sprzedawany po stawkach europejskich.
  No, ale to tyle o szanujących ludzi pracodawcach, bo przecież jest jeszcze TIwap - prywatna republika w której rządzi AK ze swoim błaznem AS i carycą JB i tam właśnie obowiązuje zupełnie inne prawo, w świetle prawa zwane bezprawiem. Otóż cala ta świta w sposób tak perfidny że aż stało się to oczywiste wymyśliła jak na tym gdzie inni przez epidemie tracą zarobić. Postanowili więc i tak uczynili:
  1. zorganizować spotkanie z pracownikami, przedstawić jak jest poważna sytuacja, dać im odrobine poczucia bezpieczeństwa i tego że się o nich zakład troszczy i tu np przeprowadzić dezynfekcję itp...
  2. przekazać pracownikom, że kto może niech idzie na opiekę płacona przez państwo w związku z zamknięciem placówek (szkoły żłobki przedszkola) - bo przecież nie mogą obciążać firmy skoro państwo płaci. Broń Boże nie brać L4 na siebie dzieci bo pierwszy miesiąc koszty ciążą na pracodawcy
  A teraz się zacznie zarabianie:
  3. przekalkulować kto został i przekazać ,że podczas postoju zakładu wypisywany będzie nowy urlop, bo stary mało kto ma, a następnie bezpłatny. - A co takie prawo sobie ustalili w swojej republice.
  Zaznaczę ,że urlop jest ujęty w budżecie firmy na 2020, bo każdy pracownik go musi wybrać i jest to wliczone w koszty ,więc w trakcie wybierania podczas przymusowego postoju jak do tej pory nic nie tracą.
  4. korzystając z tragicznej sytuacji jaka teraz panuje poinformować wszystkich, że straty postoju są duże, że firmy nie będzie stać na dofinansowanie wczasów i wypłatę premii absencyjnej, no a przecież w takiej sytuacji nikt się nie upomni.
  5. AK,AS podczas postoju będą zdalnie zarządzać zakładem i portierem
  I tym oto sposobem podziwu i wyrazów uznania od zarządu dla AK nie będzie końca - jak on to zrobił, że jeszcze wyszedł pewnie dobre 2mln. na +
  A wystarczy tylko wcisnąć ludziom ciemnotę bez mrugnięcia okiem, ze zakład ma prawo do dysponowania urlopem, zabrać dofinansowanie i premie. Kto wie, po wszystkim może wystarczy jeszcze na jakieś nowe modele "służbówek"

  Pozdrawiam szanowne władze i zdrówka życzę w tym strasznym dla nas okresie kiedy to z jednej strony ludzkość wykańcza wirus, a z drugiej... . Resztę sami sobie dopowiedzcie.
 • Dopisz swoją odpowiedź na forum. Możesz pisać anonimowo, nie musisz podawać swoich prawdziwych danych.
 • Imię lub pseudonim:
 • Nie wypełniaj jeśli chcesz wysłać odpowiedź anonimowo.
 • Twój e-mail:
 • Nie musisz go podawać, nie będzie publikowany.
 • Treść odpowiedzi: (dozwolone tagi to <b>pogrubienie</b> <i>pochylenie</i> <u>podkreślenie</u>)
 • Przed dodaniem odpowiedzi, sprawdź czy nie ma w niej błędu.
Copyright © 2007 - 2018 Praca do kitu |Kontakt|Bannery|RSS